Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

GRMALJIVINA SAMURAJA I ĐAVOLSKI PIR ČUDA I LUDOSTI Featured

kolinda

Grmi u julu kao retko kada valjda i zbog svega što nam fudbal skodonevno daruje, a nas Srbe pored fudbalskog zakači još i ludilo košarke i poraz od Nemačke, a svet vide dokle sve može stići predsednica Hrvatske.

U četvrtfinalu će igrati: Francuska – Urugvaj,  Brazil – Belgija,  Švedska – Engleska  i Rusija – Hrvatska

Samuraji u osmini finala umesto najmaleroznijih Senegalaca, poslatih kući zbog pravila igre i viška žutih kartona, protiv  nadobudnih Beligijanaca  odigrali najbolju i najluđu utakmicu od svih viđenih u Rusiji.

Uhvatili su  hrabro za prsa belgijskog “đavola“. Tresnuše ga dva puta po mreži, ali ratnička krv i napada ča  igra posle 2:0 koštala ih je eliminacije. Neverovatni kiks golmana gurnuo ih je ka provaliji u koju upadoše u poslednjim trenucima nadoknade izgubljenog vremena. Belgijanci su  posle ruske sprečili  i japansku senzaciju Mundijala 2018. i od  0:2, stigli su do 3:2

Kroz pakao penala pored Hrvata i Rusa prođoše,  a prokletstvo sa bele tačke skidoše večerasi Englezi. Predhodno su čašćeni debelo za vođstvo iz nepostojećeg  penala. Srećom Kostarikanci u poslednjim trenucima famoznih nikada na SP dužih 90 minuta izjednačili, i tu stali.

Junak Rusije, sposoban da za tren zaseni Vladimira Vladimirovića Putina, Igor  Vladimirovič Akinfejev, danas vredan 10. miliona evra, na  ruletu penala srušio je svetskog prvaka Španiju.

Hrvati se nisu proslavili igrom protiv Danske, a po ruskom scenariju posle 1:1  zahvaljujući pokatoličenom  Srbinu Danijelu Subašiću čekaju megdan, gle čuda, baš sa Rusima.

Sajdžije su nas slatko overile u 90. minutu 28.juna u Moskvi. Vratilo im se pet dana kasnije. Vikinzi počupaše perje letačima bez krila i postaše umesto naših junaci Srbije.

Prokletstvo 66.minuta kada nas je, kako se ispostavilo Brih poslao kući, pošto ne vide penal na Mitroviću stiglo je Švajcarce  u meču sa Švedskom. Baš u tom 66.minutu su primili gol i već su u svojoj zemlji satova, čoklade i i naravno šiptara.

Dokaz gde smo mogli stići da je tim vodila struka a ne Beograd, i dobro se zna ko još.

A, predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović je lično u u svlačionici  čestitala   hrvatskim fudbalerima plasman u četvrtfinale.

Srpski predsednik je obećao našima 10 miliona, a dan posle poraza od Švajcarske je bio u Briselu, Nije video u Moskvi poraz od Brazila, a nije viđen u Novom Sadu gde su košarkaši Nemačke pobedili  Srbiju.

Posle neko nek kaže da nismo na dobrom putu u ...

Sada smo samo na 12 dana od saznanja ko će biti novi prvak sveta.

U ¼ finalu SP u Rusiji tako će posle skoro tri nedelje mundijalskog fudbala igrati:

6.jula: u 16,00 sati Francuska – Urugvaj (Nižnji Novgorod)
i u 20.00sati  Brazil – Belgija (Kazanj) u

U subotu 7. jula u 16.00 sati igraju  Švedska – Engleska (Samara),a u
20.00 sati Rusija – Hrvatska (Soči)

Polufinale je u St. Peterburgu i Moskvi (Lužnjiki), a finale 15. jul na stadionu “Lužnjiki”. U utorak, 10. jula igraće: Francuska/Urugvaj – Brazil/Belgija, a u sredu, 11. jula:vŠvedska/Engleska – Rusija/Hrvatska.