Menu

zaglavlje

SREĆNA NOVA PRAVOSLAVNA METALCA PO VALJEVSKI U KRALJEVU

SREĆNA NOVA PRAVOSLAVNA METALCA PO …

Košarkaši Metalca, klub...

SISTEM VK VALIS PREPOZNALA SRBIJA, REPREZENTATIVCI SU PONOS KLUBA

SISTEM VK VALIS PREPOZNALA SRBIJA, …

Pored danas najorganizo...

U VALJEVU PRVO PA MUŠKO U 2020. GODINI, A DO BOŽIČA  ROĐENO 17 BEBA

U VALJEVU PRVO PA MUŠKO U 2020. GOD…

Od početka 2021. do naj...

ZAPALJENI BADNJACI DONEŠE SVETLOST  I VERU NOVOROĐENOG HRISTA,  LJUBAV I SLOGU

ZAPALJENI BADNJACI DONEŠE SVETLOST …

Srpska pravoslavna crkv...

BOŽIĆNA  ČESTITKA GRADONAČELNIKA VALJEVA LAZARA GOJKOVIĆA

BOŽIĆNA ČESTITKA GRADONAČELNIKA VA…

Danas je Badnji dan i uoč...

KEVIN DURANT SE POKLONIO KAPITENU SRBIJE MILOŠU TEODOSIĆU!

KEVIN DURANT SE POKLONIO KAPITENU S…

foto BC VIRTUS Košarkaška...

SREĆNA NOVA 2021. GODINA!

SREĆNA NOVA 2021. GODINA!

Hvala Vam što pratite M...

NOVOGODIŠNJA ČESTITKA GAGIJA I RIKIJA

NOVOGODIŠNJA ČESTITKA GAGIJA I RIKI…

Dva najmoćnija ratnika st...

NOVOGODIŠNJI POKLON VALISOVE MLADOSTI - KUP REGIONA OSVOJEN NA PETERCE!!

NOVOGODIŠNJI POKLON VALISOVE MLADOS…

U večeri finala Kupa Sr...

OLUJA JE VALJEVO OČISTILA NA DAN, LJUDIMA U AMANET DA MU VRATE ŽIVOT

OLUJA JE VALJEVO OČISTILA NA DAN, L…

  Nebo je prošle no...

Prev Next

SREĆNU, PLODNU I ZDRAVU NOVU 2021. GODINU VAM ŽELE

I ČESTITAJU BOŽIĆNE PRAZNIKE

SA ŽELJOM DA IH RADOSNO I U PORODIČNOM KRUGU DOČEKATE I OBELEŽITE.

NEIMARI I MENADŽMENT HK KRUŠIK VALJEVO

KANDIDAT PREDSEDNIKA SRBIJE LAZAR GOJKOVIĆ POZVAO SVE U BORBU ZA NAŠE VALJEVO Featured

1laza osmeh

Kandidat za gradonačelnika Valjeva, po izboru predsednika stranke Aleksandra Vučića prvi na listi naprednjaka predstojećim izborima Lazar Gojković, u stranačkim prostorijama u premijernom obraćanju novinarima u svom gradu se zahvalio predsedniku SR Srbije na ukazanom poverenju, i obećao da će sa mladim stručnim ljudima stvoriti  tim pobednika, i u naredne 4 godine vratiti Valjevu na mesto koje mu objektivno pripada u Srbiji.

Gojković je u svom programa i rada, bude li gradonačelnik, kategorično potvrdio da su  država i predsednik Aleksandar Vučić doneli odluku da se u Valjevo i naš okrug puno ulaže. 

1laza jelte

"Rešićemo  problem aerozagađenja, u planu je izgradnja transpotno gasovoda, a samim tim i gasifikacija grada. Ključna investicija je izgradnja  brze saobraćajnice Iverak – Lajkovac od 17,5 km, veza sa  auto-putem “Miloš Veliki” što nas otvara nas ka Srbiji i potencijalnim investitorima. Uporedo će se raditi i ulica u industrijskoj zoni u dužini od 2,5 km, sa rasvetom i kompletnom komunalnom infrastrukturom, kao preduslovom za doveđenje jednog ili više investitora. Posle više od 10 godina, završićemo Gerontološki centar, moderan objekat sa 100 mesta za stara lica i oko 30 mesta za lica u prihvatilištu. Druga faza projekta rekonstrukcije Opšte bolnice Valjevo  biće  urađena do kraja 2020. godine"

Divčibare su ključ turizma za Valjevo, rekao je  Gojković, i nagovestio nova ulaganja.

"U turistički  biser – Divčibare  je planirana investicija do pet miliona evra za izgradnja nove komunalne mreže, postrojenja za preradu otpadnih voda, jer jako je važno da Divčibare budu proglašene turističkim prostorom.  Rekonstruisaćemo pijacu. Z 70 radnih dana  Divčibare će  dobiti modernu etno tržnicu. Dupliraćemo kapacitet vodovoda, a uradićemo i put od Krčmara do Divčibara.

Grad Valjevo neće biti zapostavljen potvrdio je kandidat SNS za gradonačelnika.

"Dom vojske ćemo pretvoriti u multimedijalni centar. Rekonstruisaćemo  zgradu Radio Valjeva, revitalizovati  Tešnjar, gradske ulice, izgraditi višeetažne parking garaže, i privešćemo nameni Petničku pećinu i zaštiti reku Gradac. U skladu sa sloganom  kampanje SNS “Za našu decu”,  urađen je projekat za dogradnju vrtića “Bambi” u Kolubari dva. Ulaganjem oko 1,5 miliona evra biće  obezbeđeno još 280 mesta za mališane, aradi se i projekat za novih 500 mesta u bivšoj  "šestoj" OP Milovan Glišić

Bojnim novinarima iz prestonice i Valjeva u stranačkim prostorijima prvi na listi SNS Lazar Gojković,  je potvrdio da ima nepodeljenu podršku stranke i predsednika Vučića.

1laza 0

“Imam apsolutno nepodeljenu podršku. Predsednik Vučić je upravo poznavajući moj profil ličnosti jednom takvom građaninu dao priliku da ga zastupa. Meni je drago i tu vidim šansu za Valjevo. Ideja jeste da novi mladi ljudi preuzmu inicijativu"

Usledila su pitanja "sedme sile" uz očiglednu  (ne)čekivanu uzdržanost valjevski "osica" zadovoljnih što  Gojković podržava nastavak trajanja  "ukinutog" Valjevskog dzez festivala.1laza pres

Šta će se   promeniti u odnosu na protekle 4 godine vlasti u Valjevu u kojoj su SNS imala skupštinsk većinu, upitan je Gojković.

1laza i av

“Želim da verujem da je svako radio svoj posao najbolje moguće i da je uvek radio u interesu grada i građana. Dobre stvari treba zadržati. Važno je samo da pratimo ovaj pravac i ovu energiju koja dolazi od predsednika i od Republike i mislim da i mi kao lokalna samouprava treba da uložimo dosta energije da sve te projekte, koji su za Valjevo kao na dlanu pripremljeni, sprovedemo u delo. Sve to što planiramo, građanima Valjeva i meni pokazuju u kom smeru predsednik Aleksandar Vučić želi da razvija  naš grad i naše društvo. Ja sam siguran da smo direktnom podrškom od strane predsednika dobili novu priliku. Imam utisak da smo  favorizovani u odnosu na ostatak Srbije. Dobili smo priliku koja se godinama očekuje. Moramo biti mudri i na izborima i svojim glasovima podržati tu priliku. Iskreno, mislim da treba da širimo našu ideju i da uradimo zajedno svi što je do nas da naš grad postane autentičan i neponovljiv, jedan pravi kosmos u malom”,

Na našu konstataciju da na postojeću predloženu izbornu listu kandidata SNS za odbornike u Valjevu  nije imao lični uticaj, usledilo je jedino logično "sportsko"pitanje. Kako misli da sa najgorom vlasti u istoriji grada Valjeva, bezobzirno naklonjenoj ličnim intersima, bez realizacije obećanih investicija, sa srozavanjem kulture i turističke ponude na vašarske igre bez granica, i debelo plaćene pevaljke i starlete, a u medijskom prostoru  bezobzirno naklonost podanički i trovački nastrojenim fantomima i etru i na netu, čije usluge kleveta i fejk njuza samo u 2020. godini grad Valjevo plaća  10 miliona narodnih para se izbori da tako više ne bude. Konačno,  sa  devastiranim sportom gde bez polaganja računa nestaju 100-tine  milona poreskih obveznika, a nemilice ih troše štetočine, luzeri, ulizice  i naravno podobne neznalice,  kao misli da sastavi tim pobednika,  Gojković je odgovorio.

1laza ozbiljan 1

“Uveravam vas da ne dolazim sam. Ono što je jako važno je da se taj tim svakodnevno spontano povećava. Kako ja zamišljam sve to: dođe novi trener, promeni par igrača, filozofiju, sistem. Sve to u mnogo slučajeva donese rezultate. Ono što sigurno mogu da obećam je da ću, ako budem gradonačelnik, sebe posmatrati kao običnog građanina. Ideja mi je i smatram da ne smem da budem ništa više nego tehnička služba svakog Valjevca, koja će da rešava njihove probleme”,

Gojković je  naglasio da će se u kampanji do  izbora služiti isključivo demokratskim sredstvima, a  rivalima je ponudio samo fer plej i časnu borbu.

1laza ok

 “Kao neko ko dolazi iz sveta sporta, naučen sam fer pleju. Prema tome, razmišljam da će i drugi razmišljati na moj način.Neću se služiti prljavom kampanjom, teškim rečima, izmošljotinama i lažima. Imam poštovanja prema svakom protivniku i kandidatu. Mislim da su sve to kvalitetni ljudi, čim su se upustili u trku za gradonačelnika. Želim da svako od nas iskoristi izbornu kampanju, i predstavi najbolje programe stranke i sebe".

Gojković nema dilemu da bi bio najsrećniji ako bi svi zajedno građani i ljudi danas angažovani u politici radili za dobrobit grada Valjeva.

"Voleo bih da svi zajedo radimo na tome da grad Valjevo bude autentičan i neponovljiv. Ja ću definitivno svu svoju energiju i poznanstva usmeriti ka stvaranju nekih novih vrednosti za ovaj grad. Ovde sam rođen, u ovom gradu sam odrastao i ovde živim. Za mene lično ne postoji veći motiv od želje da od svog grada napravim mesto gde će moji sugrađani i deca bolje živeti. Naravno da to ne mogu da uradim sam. Zato mi je potrebno da mi građani pomognu, da me koriste, da osete pripadnost ideji koju ja osećam. Treba podržati iiskoristiti  datu šansu. Predstavljena ideja mora da se širi i da svi zajedno urade sve, kako bi grad Valjevo postalo jedan „kosmos u malom. Valjevci moraju pokazati  mudrost na izborima 21.juna", zaključio je Lazar Gojković na kraju svoje promotivne  konferenciji za medije u ulozi SNS kandidata za gradonačelnika Valjeva, održane u izutetno prijatnoj atmosferi trpeljivosti i medjusobnog uvažavanja..

Valjevac  Lazar Gojković(35), je  profesor fizičkog vaspitanja. U braku sa pravnicom Nedom imaju kćer Ivu.

1laza v

Gojković je bio član stručnog štaba,  pomoćni trener sa Milovanom Teofileovićem-Belim i Nenadom Čankom  Vladimiru Đokiću 2015. godine, šampionu Evrope U-20 sa Srbijom u Italiji. Gojković je sa Teofilovićem asistirao Đokiću tokom dve najbolje  sezone KK Metalac u istoriji valjevske košarke. Metalac je u sezni 2014-2015 bio šesti u ABA ligi i izborio je  plasman u Evrokup, a naredne godine opstao je  u regionalnij ligi. Sa Teofilovićem se povukao gospodski iz Metalca posle sramne smene Vladimira Đokića, u maju 2016.godine, i danas posle izborenog plasmana u Super ligu Srbije  svetonika u KK Metalac.  Gojković  je proteklih godina svakog leta radio  kao korodinator i košarkaški trener u Kampu Teo 4 na Srebrnom jezeru.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top
Info for bonus Review bet365 here.

VESTI

Pratite nas