15.000 VIDLJIVIH, I JOŠ TOLIKO  NEVIDLJIVIH  VALJEVKI I VALJEVACA SU ŽRTVE NATO BOMBI SA  OSIROMAŠENIM URANIJIMOM!

Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

FIĆA I JOKA VODE SRBIJU DO NOVA DVA ZLATA U TOKIJU Featured

TOKIJO FICAAA

Srbija sa dva srebra u džepu i dve bronze na vidiku obeležava zavšnicu OI  u Tokiju. Vaterpolisti su pobedili Španiju posle velikog preokreta, i neviđenog lopovluka rumunskog sudije, sa 10:9 i u nedelju  u finalu  protiv Grka brane zlato iz Rija. Karatistkinja Jovana Preković će uskoro na megdan Kineskinji  takođe u borbi za zlato. Srpske odbojkašice i košarkašice su  izgubile oba polufinača od Amerikanki i predstoji im bora za bronzu sa Junožnom Korejom i Japanom. što je uspeh za poštovanje.

Vaterpolisti Srbije su oduvali  špansku furiju u meču dostojnom   finala Olimpijskih  igara.

Filip Filipović je pocepao mrežicu španskog golmana 36 sekundi pre kraja veličanstvenog derbija,  za  konačnih  10:9, i to posle čak tri gola plusa za Špance(7:4) i dva razlike 9:7!.

Olimpijsko zlato osvojeno u Riju pre pola decenije brani se u nedeljum a rival je sjajna Grčka bolja u polufinalu  od Mađarske.

Hobotnica na golu Branislav Mitrović je zaludeo napadaće Španije posle  vođstva Furuje u trećoj četvrtini od  7:4.

Odbrana kakvu igra Srbija i niko više na svetu donela je  preokret. Rumunski sudija je napravio kardinalnu grešku kada je priznao gol Španiji posle odbrane Mitrovića, za 9:7, iako gol nije postignutut.

Nepravda  je pobeđena.

Sve promašeno u drugoj i  trećoj  četvrtini, hrabri Srbi su nadokandili u poslednjem kvartalu  polufinala, sa pet fantastičnih golova, iako bez pet siključenih delfina.

Meč je otvorio u šestom minutu  Filip Filipović, nakon igrača više za Srbiju,  ispostavilo se   i  zatvorio na način kako to čine najbolji. Prlainović, mister promašaj u polufinalu, vratiće se usve u finalu, doneo je početnih   2:0 Srbiji. Španci  koriste  prazan hod naše ekipe  rafalom golova najavom  nivog  trijumfa.

Na poluvremenu Furija vodi 5:4.a nas gol neće, ređaju se šanse izabranika Dejana Savića, i golovi Španaca za  čak  7:4!

Strahinja Rašović prekida kanonadu Furije, a  Branislav Mitrović briljira na golu, vraća samopouzdanje saigračima. Iako desetkovana bez ključnih igrača,  Srbija hvata ritam,

Na 7:6   sudja Rumun  Aleksandresku ćašćava Španiju  golom. Mitrović je sprečio pogodak, ali Furija  posle video čećemdža biva nagrađena i vodi 8:6. Dušan Mandić smanjiuje  na 8:7, a Stefan Mitrović  vraća  Srbiju u život. Iz minusa od tri gola na  2 minuta pre kraja smo u egalu.

Srbi brane sve, a vrhunac drame oekivano sledi. Posle prečke Španaca kreće napad 40 sekundi pre kraja. Dva brza dodavanja ka topdžiji,  sledi ubitačni toprpedo. Filip Filipović, najbolji svih vremena, sa 33 odličja u karijeri,  26 sekundi pre kraja izleće iz vode i projektil pod prečku za potvrdu da  će  Srbija braniti olimpijsko zlato iz Rija!

Rival za zlato je Grčka u nedelju,a Španci i Mađari će u rat za bronzu.

Lukavi srpski selektor zna šta radi. Sve je u 2021. podredio zlatu u Tokiju.

Neće mu izmaći, jer Deki zna šta radi.

JOVANA PREKOVIĆ  NA KORAK DO ZLATA

I srpska  karatiskinja Jovana Preković takođe juriša na zlato, Rival u finalu će biti  olimpijska pobednica iz Rija Kineskinja Ksiaojan Jin.

Jedina predstavnica srpskog  karatea, Aranđelovčanka Jovana Preković, pobedila je na startu  Bitsam Sadini sa 3:1, a potom je sa 1:0 bila bolja i od Aleksandre Grande. U drugom kolu Peruanku je dobila jednim uspešnim udarcem stigla je na korak do polufinale. Posle Marokanke i Peruanke, Jovana Preković  je  u neizvesnoj borbi savladala i predstavnicu Ukrajine, Anitu Seroginu sa 6:4, mada je bila u minusu dva poena pred kraj borbe. Jovani Preković je potom pobedila Egipćanku Đana Lofti, i u polufinalu  Turkinju  Merve Čoban sa 2:0.

Učenica Roksande Atanasov zakazala je finale sa Kineskinjom, boljom  u polufinalu  od Giane Lotfi iz Egipta. Meč je završen rezultatom 1:1, ali je Jin osvojila prvi poen na meču i evo je u finalu.