Logo
Print this page

PRO REKO 8.PUT ŠAMPION EVROPE Featured

ProRecco vince Len 30052015 0566

Posle pobede na Barsenoletom(12:11) u polufinalu,  u finalu fajnal siksa Lige šampiona  u Barseloni, vaterpolisti italijanskog Pro Reka su savladali hrvatskog šampiona Primorje iz Rijeke  8:7 (1:3, 2:0, 4:2, 1:2).

Riječani su bolje počeli, poveli 3:1, Pro Reko se vratio u meč sa dva gola u drugogoj četvtini. , Bila je to očekivano utakmica čvrstih oabrana, jer posle 3:3 gol nije viđen više od deset minuta. Filjoli je najprije Reku doneo prvo vodstvo, ali Šetka brže bolj donosi izjednačenje.Rijačeni sa igračem više greše, a Aleksandar Ivovića vraća prednost,a a u sljedećem napadu bombom i Petar Muslim donosi novi egal. Odbranili su se Reječani sa igračem manje posle sključenja Sukna, ali su još jednom pogrešili  u napadu, pa  sidraš Pijetlović vraća vođstvo,  Đorđeti donosi za kraj treće četvtine 7:5. Bolja odbrana italianskog tima dolazi do izražaja u poslednjoj  četvrtini. Riječani propuštaju da realizuju čak pet  napada sa igračem više u nizu!

Muslim je samo probudio nadu posle 7:6, a na semaforu je stajalo 3:27 do kraja. Novog igrača više ne koristi Primorje a Filjoli pogotkom rešava  pitanje pobednika. Suknav gol je bio slaba uteha za hrvatskog šampiona.
leksandar Ivović, Maro Joković i Pjetro Filjoli su postigli po dva gola, a po jednom su se  u listu strelaca upisali Duško Pijetlović i Aleks Đorđeti u ekipi Pro Reka. Najefikasniji kod Primorja bio je Sandro Sukno sa tri pogotka, tri, Petar Muslim je postigao dva, a Cosmina Radu i Anđelo Šetka po jedan gol.

Pro Reko je postao najtrofejnija ekipa u istoriji vaterpola sa osam naslova prvaka Evrope, Partizan i zagrebačka Mladost imaju po sedam trofeja.

Primorju je ovo bilo drugo finale Lige šamšiona,a kao i 2012. opet je za za Riječane bio koban Pro Reko.