Logo
Print this page

NA 17. PETNICA KUPU” VALJEVCI DRUGI Featured

16 petnica plivanjePlivački mitning, 17. po redu “Petnica kup“ okupio je danas 450 takmičara (231 u muškoj i 172 u ženskoj konkurenciji) iz 24 kluba iz Srbije i Crne Gore , a najuspešniji su bili takmičari beogradskog ” 11. aprila”.

Beogradski plivači doplivali su do 82 medalje (23-29-30), “Vračar” iz Beograda osvojio 23 odličja, a kragujevački “Pirat” i domaćin “Valis “po 15 medalja.

Sveukupni pobednik je “11. april” drugi je “Valis”, a treći “Vračar”

Boris Stojanović iz PK Kikinda je bio najbolji plivač na mitingu, slede Marko Lazić (BPK Beograd) i NemanjA Zdravković (Kikinda).

U ženskoj konkurenciji najuspešnija je bila Nađa Basta (La Kolubara Lazarevac), a drugo i treće mesto pripalo je Tari Ćulibrk i Teodori Milošević iz “11.aprila”.

Članica valjevskog  “Valisa” Milica Ristić osvojila je prvo mesto, na 50 metara leđno, dok je  trci na 200 metara slobodno bila peta . Ristićeva je bila a 22. u ženskoj konkurenciji.

Najbolji plasman u valjevskoj ekipi ostvarila je Anđela Damnjanović doebom 7. mesta, dok su Božica Andrić i Anđela Lukić podelile 19. i 20. mesto.

Božica Andrić, Jana Mitrović, Anđela Damnjanović, Emilija Stanković, nastupile su u štafeti 4 x 50 metara  mešovito, osvojile su drugo mesto.

Valjevci Filip Puce i Aleksandar Radulović podelili su 23. mesto u konkrenciji 231. plivača

Plivački miting je u SRC “Petnica “ je potvrdio da ovaj bazični sport ima sve više pristalica, a vredni domaćini iz valjevskog kluba “Valis” potruduli su se svojski da gosti uživaju u čarima valjevske Petnice..