Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

CRVENI ĐAVOLI PADOŠE, A SAD NA GALSKE PETLOVE Featured

14 07 rakac srb belgija

Šesti uspeh reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina na Evropskom prvenstvu u italijanskom letovalištu Linjanu, poeda  protiv Belgije 76:74 (ne)očekivno je izborena sa dosta napora .

Belgijanci su pokazali solidan  košarkaški kvalitet ,  a imali su i šut za pobedu !

Umor očigledno uzima svoj danak, jer Srbija je posle teške utakmice sa Italjom u ponedeljak u 21 sat, samo 17 sati kasnije  morala na megdan Belgiji.

Na sreću malo “duži” odmor 25 sati uslediće do derbija za prvo mesto u grupi sutra sa Francuskom.

Za prva četiri ipo minuta samo jedna ubačena lopta u koš rivala dala je Belgiji krila da nas napadne i povede 13:2, Skok i trojke podižu razliku na rekordnih 20:6 za Belgijance u osmom minutu.

Rade Zagorac sa sedam uzasopnih poena skida  razliku samo na 9 poena na isteku 10.minuta 14:25. Pokretljiva i čvrsta odbrana srpskog tima donosi rezultat u drugom kvartalu,a posebna pažnja posvećena je Vinsenu Kasteleu , ubacio 15 koševa za prvih 10 minuta.

Napad je profunkcionisao pa posle 18:31 u 14. minutu Petar Rakićević, Nikola Rebić i Marko Tejić serijom uspešnih odbrana i napadačkih akcija  donose Srbiji izjednačenje 34:34 na kraju prvog pluvremena.

Dalekometna artiljerija tobdžija Nikole Rebića, Marka Tejića i Rada Zagorca ima za posledicu  seriju 14:2 za 48:36 u 24. minutu.

Ali “crveni đavoli “ ne miruju. Akjazili i Hemelirs vraćaju svoj tim u igru dođe do rezultatskog priključka – 50:47. Odmah je usledio odgovor izabranika selektora Đokića, i nove trojke  Davidovca i Gudurića, da bi Dragan Apić doneo plus 10 Srbiji 62:52, u 32, minutu.

Belgijanci kreću na sve ili ništa, pale kao na svadbi iz svih oružja a “neprimetni” Emanuel Lekom sa deset vezanih koševa vraća “đavole" u meč 72:71, samo 77 sekundi pre kraja !

U specijal neizvesnoj penal završnici sa linije slobodnih bacanja u poslednjih 60 sekundi precizni su bili Nikola Rebić i Dejan Davidovac, baš kao i Lekom, vešt da pogodi prvo bacanje, a zatim posle namernog drugog promašaja dobije loptu i sa zvukom sirene ipak ne pogodi trojku za pobedu Belgije, pa Srbija slavi 76:74.

Nijanse su odlučile 45 skokova Srbije, tri više od Belgije, bolje za nijansu i u šutu iz igre za čitavih 0,6 posto ( 39,1:38,5 odsto).  Belgijanci su bolje pogađali za tri 29:10(34,5 %) u odnosu na Srbiju 24:7(29,2 odsto), a izgubili su i tri lopte manje od pobednika (11:14).

SRBIJA – BELGIJA 76:74 (14:25, 20:9, 26:18, 16:22).

SRBIJA: Rebić 15(4sk, 5pf), Zagorac 13(8sk, 3il) Gudurić 5(3sk, 3as), Rakićević 7(4sk, 3il )Apić 10(7-5), Babović, Jaramaz, Davidovac 9(6sk), Bursać, Kaplanović, Šalić, Tejić 17(12-6, 8sk).

BELGIJA: Akjazili 19(5:3, 7:3, 3sk, 3ol), Hemelirs 3(4as, 3sk, 5pf), Lekom 14(5as, 4 sk), Piters 2, Benzuin, Boksus 3, Vanvin 6(12sk), Vile 5(5sk), Šapel, Kastelo 15(4sk), Bako 7(8sk), Kohada.

U trećeM kola „E“ grupe EP u Linjanu, Srbija u sredu od 18:45 časova igra protiv Francuske, za prvo mesto i pitanje je koliko lakog protivnika u četvrtfinalu.

Mogući rivali za prolaz u polufinale su Češka sa trenutnim skorom 2:2. Rival Čeha Nemačka kao i Litvanija favorit protiv Ukrajine, ima jednu pobedu i tri poraza. takođe traže svoju šansu.

Jedino je sigurno u četvrtfinalu Srbija neće igrati sa Španijom ili Turskom, pošto obe repezentacije kao i naša selekcija  imaju po četiri pobede