Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

METALOPLASTIKA BOLJA U FINALU OD PARTIZANA U VALJEVU Featured

gm 2016 pobednik 2016 metaloplastika

U danu kada se navršila decenija ipo od silaska sa životne scene Zorana Zoće Kovačevića, besmrtnog košarkaškog čarobnjaka,  u čast rukometnog velikana Nikole Jevremovića odigrano je peto finale “Gužvinog memorijala”

Po treći put na „Memorijalnom turniru “Nikola Jevremović Gužva“ trijumfovala je Metalopstika iz Šapca, ovoga puta pobeđen je Partizan 23:16 (11:9). Šarenoliki sastav Crvena zvezda se provukao protiv Metalca 28:27 (14:13) i osvojio treće mesto.

U Šabac se vraća prelazni pehar koji je i ovom prilikom uručio sin Nikole Jevremovića, Jovan.

Radovan Ostojić iz pobedničkog tima je proglašen za najboljeg igrača, a najbolji čuvar mreže je takođe član Metaloplatike, Darko Arsić, u oba meča sinoć protiv Metalca i večeras sa Partizanom centralna figura finala. Sa 14 postignutih golova prvi strelac je Dejan Milinković iz Metalca, a najmlađi učesnik je Aleksa Žarković (2001) iz Metalca.

Granitna odbrana Šapčana predvođena maestralnim Darkom Arsičem na golu ključ je uspeha izabranika Veselina Vukovića.Crno-beli su serijom loših dodavanja i praktično bez šuta na gol otvorili meč, kasnije “podošli” propustili šansu da reše poluvreme u svoju korist serijom neverovatnih promašaja, da bi u poslednjih 10 minuta meča doživeli klasičan nokaut. Metaloplstika je u tom peridou postogla 12 a Partizan samo četuri gola. Metaloplatiku su predvodili Ilić sa 7 (3) i Ostojić sa 6 golova, a u Partizana po tri puta u listu strelaca su se upisali Stevanović, Maksić i Mršulja.

Partizan - Metaloplastika 16:23 (9:11)

Valjevo.Hala sportova “15.septembar”. Gledalaca: 400, Sudije: Branislav Nenadić (Mladenovac) i Darko Stefanović (Zemun). Sedmerci: Partizan 3 (2), Metaloplastika 7 (5). Isključenja: Partizan 8 minuta, Metaloplastika 12 minuta.

Partizan: Živković 1, Sretenović 1, Jokić, Tomić (12 odbrana, sedmerac), Pižurica, Đuričić, Peruničić 1, Radojković 2, Stevanović 3, Kukić 1, Maksić 3, Radović (2 odbrane), Mršulja 4, Stošljević.

Metaloplastika: Dragićević 1, Milovanović 3, Dakić, Stevanović, Kažić, Došen, Marinović 2, Ilić 7(3), Marković, Arsić (14 odbrana, sedmerac), Jezdimirović 1, Mitrović 2, Đukić, Aleksić, Ivanović 2(2), Petrović, Cvijanović, Ostojić 5.

Crvena zvezda je u utakmici za treće mesto protiv ORK Metalca nastupila sa mladim igračima, pa je teškom mukom posle 25:25 u u 55.munutu golovima Stolića iz sedmerca i Nikolića u u burnoj završnici završnici  trijumfovala.

Kog Zvezde su najefikasniji bili Nikolić(6), Radosavljević(5), te Milosavljević, Nastić i Leovac sa četiri gola,a Valjevce su predvodili Beljić i Pantić sa po 7 golova i šestostruki strelac Milinković..

ORK Metalac - Crvena zvezda 27:28 (13:14)

Valjevo. Hala sportova "15.septembar". Gledalaca: 200, Sudije: Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević (Valjevo). Sedmerci: Metalac 3(2), Crvena zvezda 2(2). Isključenja: Metalac 8 minuta, Crvena zvezda - .

ORK Metalac: Ćaćić 1, Beljić 7, D. Milinković 6 (2), Obućina, N. Milinković 2, Krstić, Jevremović 2, Pejić 1, Antonijević, Đerić (4 odbrane), Pantić 7, Selaković, Anđelić, Simeunović (8 odbrana), Jovanović, Žarković 1.

Crvena zvezda: Janketić (17 odbrana, sedmerac), Jovanović 1, Radosavljević 5, Gačević, Stolić 3 (1), Antelj, Milosavljević 4 (1), Čolović (2 odbrane), Nikolić 6, Kljajić 1, Nastić 4, Leovac 4, Zlatanović.

Memorijalni turnir „Nikola Jevremović –Gužva memorijal“ je podržao i grad, a po običaju najveći de kolača obezbedili su sponzori i prijatelji kluba, predvođeni svetlim primerom  uspešnosti u poslovanju i brendom valjevskog sporta, Valjevskom pivarom.