Logo
Print this page

USPEŠNA MARTOVSKA PREMIJERA RUKOMETAŠA METALCA Featured

ORK METALAC SINDJAZa sada sa  osakaćenim budžetom za 2020. godinu nova uprava ORK Metalac, priključila im se i ikona valjevskog ženskog rukometa Novka Savić pokazala je spartanski elan da sa strukom pokuša podigne klub na viši nivo. Potvrda da će tako biti je ubedljiva pobeda na premijeri u 2020, protiv solidnog Sinđelića 29:24(15:14) za 13-i bod u beton Trećoj ligi, za miram nastavak sezone.

Utakmica u hali sportova 15.septembar u terminu od svog postojanja najsramnijeg večitog fudbalskog derbija, u kome su prioritet bile noge protivnika a ne fudbalska lopta, odigrana je u pred neprijatno praznim tribinama. Sinđelić je uspeo u finišu prvog poluvremena da minus od 4 gola spusti na 14:15. Beograđani su se držali još desatak munuta u nastavku, ali kada se raspucao Dejan Milinković Metalac se odlepio. Desetak minuta "vatrometa" bilo je dovoljno za seriju i nedostižnih 26:19. Poslednjih pet minuta  pripalo je najmlađim prvotmicima, odvaženim da se srčano bore i uspešno nose sa Beograđanima. Metalac su u 6.oj  pobedi u sezoni prevodili Milinković sa 11, Jovanović sa 5, Pantić sa 4 i kapiten Ivan Radojičič sa 3 gola. Kod gostiju su najefikasniji bili Makarić i Šljukić sa po 5 golova. U narednim kolu ORK Metalac igra sa Metaloplastikom 2 u Šapcu.