LANA TOPALOVIĆ I MATIJA RISTIĆ NAJMLAĐI POBEDNICI 19.SVETOSAVSKE TRKE Featured
- Written by Dragan Ilić
- Be the first to comment!
Najbrži na ovogodišnjoj 19. po redu Svetosavskoj trci u Valjevu najbrže seniorke su bile Jasmina Pruginić iz Surčina, Azra Nurković Eminović iz Novog Pazara i Nikolina Mandić iz Šapca.
Kod seniora mesto na pobedničkom postolju izborio je trio: Osman Junuzović iz Doboja, Miloš Pendić iz Čajetine, i Miloš Krstić iz Leposavića.
Najbrži juniori su bili Nikolina Melenčić iz Šapca i Belmin Mekanović iz Doboja.
Najmlađi pobednici su : Lana Topalović iz Šapca i Matija Ristić iz Valjeva.
Po Suncu ali i debelom minusu, ali i adekvatno obezbeđenje valjevske policije, komunalaca, ekipe Doma zdravlja, te "zagrevanje" svih vojničkim čajem iz kazana kasarne Vojvoda Mišić i sendvičima Crvenog krsta, svi učesnici su odoleli brojnim iskušenjima i i uspešno završili svoje trke na klizavoi mokrom asfaltu.
Svetosavsku trku je pre više od dve decenije pokrenuo pokojni valjevski biznsmen, gospodin Aca Milovanović iz pomoć oficira Vojske Jugoslavije Nedeljka Špirića.
Danas je nastupilo je po viđenom nešto više od 100 učesnika iako tehnički organizator tvrdi da je bilo.duplo više.
Svi do jednog zaslužuju pohvale.
Pre svega za odvažnost da da dođu u Valjevo po ciči zimi, da bi iskazali u dana svetosavalja poštovanje prema Svetom Savi, srpskom princu Rastku Nemanjiću igumanu manastira Studenca, prvom arhiepiskopu autukefalne Srpske pravoslavne crkve, prosvetitelju, diplmati i knjževniku, utemeljivaču školstva u Srbiji .
Svi akteri su se časno časno borili, a najbolji izborili za za svetosavska odličja medalje i pehare.
REZULTATI :
PREDŠKOLKE - 14 UČESNICA 200 m
1. Lana Topalović AŠK Tempo, Šabac
2. Anđela Komanović AŠK Tempo, Šabac
3. Tamara Milaković OŠ Sestre Ilić, Valjevo
PREDŠKOLCI 7 UČESNIKA 200 m
1. Matija Ristić PU Milica Nožica
2. Filip Janković Vrtić Lazarevac
3. Luka Kojić Hajdi
PRVI i DRUGI . RAZRED / DEVOJČICE 800 m
1. Tamara Panić AK Metalac, Valjevo
2. Maša Mitić AK Jedinstvo, Surčin
3. Maša Mazić AK Metalac, Valjevo
1. i 2. RAZRED / DEČACI 800 m
1. Matija MilovanovićAK Metalac, Valjevo
2. Dimitrije Gajić AK Metalac, Valjevo
3. Mihailo Janković Ak Lazarevac, Lazarevac
REZULTATI TRKE – 3. I 4. RAZRED / DEVOJČICE 800 m
1. Teodora Pavlović AK Sloboda, Čačak
2. Jana Jovanović AK Metalac, Valjevo
3. Anja Petrović AK Metalac, Valjevo
3. i 4. RAZRED / DEČACI 800 m
1. Sergej Čuljković AK Smederevo,Smederevo
2. Žarko Gavrilović AK Metalac, Valjevo
3. Vasilije Orestijević OŠ Nada Purić, Valjevo
5. i 6. RAZRED / DEVOJČICE 800 m
1. Ana Dragojević OŠ Đura Jakšić, Pančevo
2. Kristina Krtević AK Partizan 1945, Beograd
3. Hristina Virijević AK Raška
5. i 6. RAZRED / DEČACI 800 m
1. Teodor Antić AŠK Tempo, Šabac
2. Aleksa Jović AK Sloboda, Čačak
3. Nikola Alimpić AŠK Tempo, Šabac
7. i 8. RAZRED / DEVOJČICE 800 m
1. Sanja Đoković AK ČAAK, Čačak
2. Dejana Milosavljević AK Raška
3. Milica Mijatović AK Junior, Krupanj
REZULTATI TRKE – 7. I 8. RAZRED / DEČACI 800 m
1. Miloš Radonjić AK Raška
2. Ognjen Nikolić AK ČAAK, Čačak
3. Luka Ljubinković AŠK Tempo, Šabac
SREDNjA ŠKOLA / DEVOJČICE 800 m
MestoIme i prezime Klub/škola Postignuto vreme
1. Anđela Stojković AŠ Tempo, Šabac
2. Jovana Damnjanović AŠK Tempo, Šabac
3. Nikolina Gajić AK Junior, Krupanj
REZULTATI TRKE – SREDNjA ŠKOLA / DEČACI 800 m
1. Marko Mišić AŠK Tempo, Šabac
2. Aleksa Petković AK Lazarevac, Lazarevac
3.
TRKE – SENIORKE 3000 m
1. Jasmina Pruginić AK Jedinstvo, Surčin 10:15, 30
2. Azra Nurković AK Pazar, Novi Pazar 10:34, 75
3. Nikolina Mandić AŠK Tempo, Šabac 11:13, 09
JUNIORKE 3000 m
1. Nikolina Melenčić AŠK Tempo, Šabac 11:05, 30
2. Teodora Stojković AŠK Tempo, Šabac 11:23, 22
3. Sara Sekulić AK Junior, Krupanj 12:13, 44
PRIPADNICI VOJSKE SRBIJE 1500 m
1. Miroslav Marković VP 9845
2. Slobodan Jevtić VP 9845
3. Dragan Spasojević VP 9845
PRIPADNICE VOJSKE 1500
1. Andrea Vanić Hajduk VS/MO VP 9845
2. Andrijana Luković VS/MO VP 984
3. Milena Đokić VS/MO VP 984
JUNIORI 5000 m
1. Belmin Mekanović Doboj15:06, 16
2. Mihajlo Grković Tempo, Šabac 15:56, 31
3. Stefan Vlamović AK Šumadija, Kragujevac 16:37, 76
SENIORI 5000 m
1. Osman Junuzović Doboj14:20, 28
2. Miloš Pendić Čajetina 14:22, 86
3. Miloš Krstić Leposavić 14:29, 06
Latest from Dragan Ilić
- MOŽE LI "SVANUĆE" I JOŠ NEKO U VALJEVU DA POBEDI REŽIM I "FANTOME"
- NA PARADI POBEDNIKA U MOSKVI PUTIN PORUČIO: NIKOME NEĆEMO DOZVOLITI DA NAM PRETI!
- KADA NEVEROVATNO POSTANE MOGUĆE,JOKIĆ 3.PUT NBA MVP!
- VALIS SA PARTIZANOM ZA .5 MESTO U DRŽAVI, IGRA I U KVALIFIKACIJAMA ZA LEN KUP
- IN MEMORIAM MILIVOJE-ŽILE-ŽIVKOVIĆ