Logo
Print this page

SRBIJA U FINALU EVROPSKOG ŠAMPIONATA, VRAĆEN DUG MAĐARIMA! Featured

sp Srbija ItalijaSrbija će igrati  finale Evropskog šampionata za vaterpoliste do 19 godina!

U polufinalu  je potopljen šampion sveta Mađarska na peterce 18:17, posle 14:14 u regularnom delu !

U Podgorici je viđena repriza  finale SP letos u Beogradu,  s tim što je Srbija  bila pojačana Valisovcem Srđanom Baucalom i kapitenom neuhvatljivim Vasilijem Martinovićem. Bilo je i više golova posle 32 minuta igre.

Srbija je krenula furiozno i povela  golovima Martinovića(2) i jednim Uroševića  3:1.  Mađari iuzvraćaju serijom od četiri gola, da bi trećim golom Martinović najavio novu ofanzivu Srbije.

Urošević poravnava a Mađari ponovo dominiraju do 8:5, da bi na poluvremenu bilo 9:7, uz  pet golova  kapitena Martinovića, baba rogu  za odbranu Mađara.

Sledi igra gol za gol. Gavrilović smanjuje na 8:9, Kojić na 9:10, Baucalo na 10:11.

Konačno Valisova haubica Aca Kovačević  donosi 11:11, za egal pre 8 minuta odluke,

Bez  Vasilija Martinovića, tri lične greške, hrabi srpski  tim, kada je bilo najvažnije je  steže  odbranu, a Virijević  branio kao "lud"!

U dva navrata je posle kontri Mađara  uspevao je u deulima 1 na 1 da sačuva svoju mrežu. Kojić i Urošević, i na kraju  Dimitrijević  45 sekundi pre kraja, donose  Srbiji 14:13. Sa igračem više  Vigvari donosi peterce.

Ovoga puta Srbi su bili mentalno jači od rivala i  zasluženo su  u slavili.

Rulet peterci su doneli na startu po dva gola Kojića i Kovačevića za Srbiju.

Petar Pajković  brani šut  Mesaroša, ali Urošević  pogađa prečku.

Pajković ponovo siguran i brani šut  Lakatoša.

Prednost donosi Jauković, izjednačio je Molnar,  a gol za pobedu postiže Valjevac  Petar Stanić u petoj seriji  za 18:17,  i  finale u nedelju   protiv boljeg iz meča Španija-Grčka

Mađarska – Srbija 17:18 (5:4, 4:3, 2:4, 3:3- 3:4)

Bazen Morača. Sudije: Uhlig (Nemčka), Copic (Hrvatska). Igrač više: Mađarska 13 (8), Srbija 11 (5). Peterci: Srbija 1 (1)

MAĐARSKA: Danka, Tatrai 4, Molnar 3, Lakatoš 1, Salaj, Peto 1, Mesaroš 4, Nađi, Klar 1, Vigvari 3, Vismeg, Nađi, Kovač.

SRBIJA: Pajković, Maraš, Dimitrijević 1, Baucalo 1, Kojić 3, Gavrilović 1, Jauković 1, Urošević 3, Martinović 5, Brešćanski, Stanić 1, Kovačević 2, Virijević.

U Podgorici je viđena repriza  finale SP letos u Beogradu, samo je danas bilo više golova posle 32 minuta igre. Srbija je u većem delu  meča bila u deficitu za gol, dva.

Ali kada je bilo najvažnije srpski tim je stegao  odbranu, Virijević je branio kao "lud"!

U dva navrata je branio nemoguće. Posle kontri Mađara  uspevao je u deulima 1 na 1 da sačuva svoju mrežu.

Srbija posle 12:13, stiže u poslednjem minutu do 14.13, ali Mađari sa igračem više ipak stižu  peteraca.

Rulet peterci su doneli na startu po dva gola sa obe strane.

Mađari su poveli Srbi uzvratili, i  tako do 3. serije. Usledile su dve odbrane Petra Pajkovića i jedna jedna mađarskog golmana.

Prednost Srbija nije prokockala, i golom Valjevca Petra Stanića u petoj seriji je došla do 4. gola u penal seriji, za 18:17  i  finale u nedelju   protiv boljeg iz meča Španija-Grčka!