Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

VEČE CRNO BELE MAGIJE U GLAZGOVU 1989.GODINE Featured

djurovski-glazgov

Na današnji dan 27.septembra pre 27 godina fudbaleri Partizana odigrali su fantastičnu utakmicu u svojoj istoriji, na nivou igara najslavnije generacij crno belih beba finalista Kupa šampiona 1966.   Partizan je  te 1989. godine u Glazgovu izgubio od Seltika 4:5 u revanšu šesnaestine finala Kupa pobednika kupova, ali je prošao dalje  jer su  Mostaru pobedili 2:1.

Možda je uspeh protiv Kvins park rendžersa 1984.od  4:0 u Beogradu za anuliranje 2:6 iz Engleske, neverovatan, ali poraz u Škotskoj ima jačinu fudbalske magije o kojoj se dugo pričalo. Režiser Milko Đurovski je utišao 50.000 vatrenih Škota  u 90.minutu, sportkih džentlmena, spremnih da posle lude utakmice frenetićnim aplazom pozdrave tim iz Jugoslavije.

.Prvi meč je odigran u Mostaru, jer je UEFA i tada ošrila onu stvar gde joj se htelo.

Partizan bio kažnjen zbog navijača u meču sa Romom sezonu ranije, pa je morao da igra dalje od 200 kilometara od svog stadiona. Golovima Gorana MIlojeviča i Milana Đurđevića Partizan je slavio pod Bijelim brijegom, Strelac za Seltiki  bio je Tim Galovej.

U Glazgovu, pred oko 50.000 navijača Seltika Ivan Golac je motivisao  pred utakmicu svoje momke jednostavnom porukom: "Zgazite tu boraniju!"

Budimir Vujačić je u 8.inutu zatresao mežu Seltika. Poljak Dariuš Đekanovski je u u 25.minutu izjednačio, a na početku drugog poluvremena preokrenuo rezultat. Ali ubrzo Aleksandar Đorđević postiže iizjednačujući gol. Đekanovski je ponovo strelac u 55. minutu (3:2), ali je junak meča Milko Đurovski već u 61. doneo 3:3. Endi Voker u  65. i četvti put Đekanovsk i u 80. donosi Seltiku potrebnih dva gola viška (5:3), za osminu finala, i ludilo na tribinama.

U kontranapadu 90. minut Predrag Spasić centrira sa levog krila, Đurovski smireno vraća za rezerevistu Slađana Šćepovića staloženog da iz "mrtve šanse" zatres emrežu za 5:4 i krunu maestralnog radio prenosa Jordana Ivanovića !

Partizanova igra i rezultat su nezoaboravni detalj u istoriji kluba. Te večeri za plasman u osminu finala KPK boruli uss e i izborili:: Pandurović, Vujačić, Stanojković, Petrić, Spasić, Milanič, Đorđević (od 79. Bajović), Milojević, Bogdanović (od 62. Đurđević), Šćepović, Đurovski.

Partizan je potom izbacio Groningenom, posle poraza u Holandiji od 3:4, i pobefe na JNA 3:1, da bi u četvrtfinalu zaustavljen u Rumuniji je izgubio 1:2, od Dinama iz Bukureštra, a zatim 0:2 u revanšu na titogradskojn oranici, gde  je voljom UEFA ponovo bio proteran , posle kazne na utakmici sa Groningenom.