Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

NEDOPUSTIVE GREŠKE KOBNE ZA SRBIJU U RUSIJI! Featured

1SRB BRAZ PENAL

Ko se vadio protiv Brazila naje.ao je. Ni večeras na SP u Rusiji Srbije se nije obrukala. Naprotiv, da je kojim slučajem Iranac pokazao na belu tačku u 16.minutu, sigurno da je moglo biti bolje od Srbija-Brazil 0:2. Drugi poraz ima za posledicu ispadanje Srbije sa 3 osvojena boda sa Mundijala.

Svi  što bi da  preko fudbalske reprezentacije da nastave šikaniranje Srbije, čeka zla kob karme.

Niko joj  ne umače, pa čak ni svemoćni Nemci, na čelu sa štetočinom Brihom. Po pravilu u Rusiji su izgubili, samo ovoga puta u sred leta.

Srbija je sačuvala svoj ponos!

Bez obzira na sve ružno što im se desilo na Mundijalu, osim psovki upućenih dželatima, što ih po nalogu FIFA "isekoše" ko repu, momci su pokazali da i ovakvi kakvi su predstavljaju vrednost ljudsku i fudbalsku!

Ako je za utehu pored Srbije ispali su i svetski prvaci Nemci. Amerikanac nije dozvolio da posle Švedske otmu pobedu i Južnoj Koreji, sposobnoj da im zabije dva komada, kad boli najviše, u nadoknadi vremena.

Sad će predsednik Srbije i premijerka Nemačke moći na miru da zajednički proanaliziraju uzroke eliminacije.

Možda čak i odluče da i cilju još boljih odnosa dve zemlje sutra naši i "panceri" krenu  istim avionom iz Rusije.

Za Nemačku i ne čudi eliminacija, jer iver ne pada daleko od klade, mada ima izuzetaka, Mateus, Švajnštajger, Beker...

Biće da se zla kob se prenosi iz generacije u generaciju.

A našim momcima je pored želje i volje, nedostajalo snage. Nismo večeras bili vešti da dovoljno vešto čitamo  ideju karioka. Nedostajao je presing da se  pokvari magiju Brazila.

Protiv Brazila "ispeglati" poraz od "sajdžija" je bila je ipak nemoguća misija.

Ideja selektora da se preskače igra i lopta "lupa" na Mitrovića  govori dovoljno o njemu.

Pored  Tadića  i Ljajića, ubaciti jedinog lucidnog i nepredvidivog  Andriju Živkoviča samo 20 minuta je bio fatalni promašaj Krstajića.

Stojković je bio naš najbolji akter na Mundijalu. Svojim odbranama večeras je sprečio "petardu", a sve bi  možda bi sve bilo ipak MALO drugačije, da sudija i večeras nije previše poštovao naše protivnike.

Za razliku od Nemca Briha , kako reče "stručnjak" za suđenje sa RTS Iranac je bio "odličan"

Toliko je bio "odličan" da je  već u 6.minutu pokazao da se klanja kariokama do zemlje.

Diago Silva je posle povratne lopte Kostića u petarac karioka skočio na leđa Mitroviću. Brazilac je pao  kao pokošen i dobio slobodan udarac, iako prekršaja nije bilo, a Mitar pretnju sudije!?

U 16.minutu u borbi za loptu Miranda celim stopalom desne noge  umesto lopte pogađa Mitrovića u levu preponu u srcu šesnaesterca Brazila.

Faul kao kuća, penal i žuti karton Brazilcu, ali ne i za  Iranca i  komentatora RTS-a.

Brbljiva faca zadužena da komentariše suđene na nacionalnom servisu niie ni evidentirao ključni detalj meča!?

Konačno kod drugog gola Brazila u  68.minutu posle  kornera i ubacivanja Neimara nije  sankcionisan faul opet Mirande na Mitroviću, neuporedivo  teži od Mitrovićevog  na Silvi u 6.minutu

Gle čuda povlašećni Silva iz peterca, neopažen od naše odbrane   glavom loptu zakucava u mrežu Stojkovića, i šalje Srbiju kući.

VAR je za Srbiju ostao zabranjeno sredstvo utvrđivanja istine na SP u Rusiji!

Valja reći da je večeras prvi gol Brazilaca posledica greška srpske odbrane, kao i oba gola Švajcarske. A to šta su Brazilcu "uhapsili" loptu u drugom poluvremenu je priča za sebe.

Razloga za tugu nema. Šansu da se stigne do osmine finale  oduzeo  je Brih u meču sa Švajcarskom ali i srpska odbrana.

Kad se sve sabere, i nije sve tako crno, bruke nije bilo, ali bolje mora.

U najkraćem, na mladima svet ostaje, i valja im ukazati šansu.