Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

VATERPOLISTI VALISA U-14 NA OTVARANJU SEZONE TREĆI U DRŽAVI ! Featured

valis vk u 14 n sad 23 8 20

Na finalnom turniru najboljih osam srpskih ekipa u "Slanoj Bari" kod Novog Sada u konkurenciji do 14 vaterpolisti Valisa zabeležili tri pobede, remi i poraz i izborili pobedničko postolje!

Partizan je šampion države, Vojvodina je druga i Valjevci treći.

U finalu su Partizan-Vojvodina 13:5.!

U borbi za bronzu  Valis je pobedio Taš 9:6(4:3,4:1,1:1,0:1)

Taš je iznenadio Valisovce na startu i poveo 2:1, (strelci Pavlović i Mišković)ali su Vujić i Milošević  sa po dva gola okrenuli tok utakmice(4:2) i najavili toliko željenu i najvažniju pobedu generacije kojui vodi Nikola Goloskoković.

U drugoj četvrtini "potop" Beograđana. Nova četiri gola, po dva Miloševića i Jovanovića  za Valis i samo jedan u mreži Stankovića, strelac po drugi put Pribaković, posle ubedljivih  8:3,  potvrdili su da je bronza sve bliža.

U drugom poluvremenu  samo tri gola na obe strane, razlog obostrano čvrsto, odbrana, ali i manjak koncentracije u napadu.

Valjevci   ukupno 4.golom Miloševića, očigledno najboljeg aktera meča, u trećem kvartalu (1:1) su očuvali ubedljivu prednost. Taš  posle 1:1 u trećoj  dobija  poslednju četvtinu 1:0, strelci su u drugom poluvremenu su bili Stanojević i Pribaković, što je bilo samo dovoljno  da ublaže poraz 6:9.

Bronzu su na završnom turniru šampionata države osvojili: Stoilković, Dobrisavljević, Popović, Arsić, Pavić, Milošević, Davidov, Vujić, Jovanović, Kokošar i Marinković. Vodio ih je Nikola Golokskoković.

U meču za peto mesto je Zemun bio bolji od Šapca 10:9 dok je u meču za sedmo mesto NBG 11.april pobedio Spartak Prozivku 18:5.

Partizan je u svojoj grupi zabeležili tri ubedljiva trijumfa protiv Valisa 21:7 , Zemuna 1, 9:2 i Spartak Prozivke 22:2. Spartak Prozivka je poražen od Zemuna 13:5 a zatim i od Valisa 17:5. Valis i Zemun su igrali 13:13 i na osnovu bolje gol razlike Valis je bio drugi sa pravom da   igra  za bronzu.Plasman: Partizan 9, Valis i Zemun 4, Spartak Prozivka bez bodova.

U drugoj grupi Vojvodina je dominirala. Prvog dana je pobedila Šabac 14:3 i  Taš 6:2 a u nedelju NBG 11.april 11:7. Taš je bio bolji od NBG 11.aprila 6:5 a u poslednjoj utakmici prvog dana "NBG 11.april" je poražen od Šapca 12:11. U meču za drugu poziciju Taš je savladao Šabac 12:9. Plasman: Vojvodina 9, Taš 6, Šabac 3, NBG 11.april bez bodova.

Posledjeg vikenda u avgustu sledi finalni turnir šampionata države U-18. Valis je domaćin u SRC Petnica, a ambicije su,  kao i obično medalja!