Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

BARSA U FINALI LŠ ČEKA STARU DAMU ILI REAL Featured

barsa gol

Pep Gvardiola je pobedio  bivši klub, Bajern je slavio protiv Barcelone 3:2, ali su Katalonci sa ukupnih 5:3 u finalu Lige šampiona ponovo posle četiri godine.

Nada da će se Bavarci radovati i nadoknaditi minus 0:3 sa Kamp Noua trajala je samo 15 minuta, do izjednačujućeg gola Nejmara. Gvardiola je čudo tražio sa istom ekipom iz prvog meča, bez najubojitjeg tandema, povređenih Robena i Riberija. Gece je ostao na klupi, a Miler i Levandovski su bili starteri. Fenomenalno otvaranje, napad i pritisak na bojažljivu Barselonu, doneli su vođstvo već u sedmom minutu. Alkantare je izveo korner a loptu je  glavom u mrežu sproveo Mehdi Benatija sa desetak metara. Bio je to prvi gol u mreži Barse posle sedam utakmica.

Genijalni Mesi se ipak pobrinuo za  pad Bajerna.

U 15. minutu Argentinac je izmakao pažnji Bajerna , usledio je pas u „rupu“ ka Suarezu. Urugvajac je pogledao na drugu stranu, video da akciju prati Nejmar, nesebično proigrao Brazilca, veštog da pogodi mrežu na sedmoj utakmici zaredom. Nejmar je izjedčio rekord Mesija, kome je to pošlo za nogom krajem 2010. godine. Ispostavilo se bio je to gol za finale i kraj svih nada Bajerna da će uspeti da stignu do Berlina.

U 30. minutu na sceni je ponovo Barsin trio musketara, Mesi je glavom proigrao Suareza, usledilo j nesebično dodavanje Nejmaru, na drugoj stativi i projektil kroz Nojera za vođstvo gostiju   i muk u Alijans Areni. Bio je deveti gol u ovoj sezoni Lige šampiona i 114.trija MSN-a u ovoj sezoni

Drugo poluvreme donosi Barsinu mrtvakušu, a potom čašćavanje Bavaraca za preokret i Pirovu pobedu. Levandovski je posle dve propuštene šanse u prvom poluvremenu doneo izjednačenje preciznim šutem, u levu stranu gola, da bi Miler u 74. minuti doneo pobedu Bajernu takođe precizno izvedenim udarcem. Barsa je na kraju mogla i do remija, ali Mesi nije hteo da pošalje loptu u mrežu.

„Trostruka kruna", jasna je poruka ispisana na naslovnoj strani katalonskog „Sporta“ uoči utakmice u Minhenu. Barselona je rutinski odbranila prednost i ostala u igri za sva tri trofeja. Za 23. naslov šampiona Španije potrebna joj je jedna pobeda u preostala dva kola, za 27. Kup Kralja valja srušiti Bilbao, a za petu Ligu šampiona Mesi i društvo će 6. juna igrati protiv boljeg iz okršaja Real - Juventus.

Utakmica u Minhenu je epilog rada trojice Barsinih vanzemaljaca drskih da izbuše mrežu Bajerna. Postigli su svih pet golova,a potpisali čak 25 od 28 Barsinih pogodaka u Ligi šampiona.

Gvardiola i Bajern se drugu godinu spotiču u polufinalu Lige šampiona. Nakon prošlosezonske petarde Reala, sada ih je doduše u dva meča petardirala i Barsa. Skupoceni Gvardiola Bajernu doneo samo Bundesligu, a u Kupu je ispao od Borusije iz Dortmunda.

Gvardiolon predhodnik Hejnkend je 2013. predvodio Bajrenovu kaznenu ekspedicije, do te mere dominantnu u Evropi, da su u polufinalu Barcelonu častili „sedmicom“!

enrique hina guardiola pozdrav

GOSPODIN PEP ČESTITAO LUISU ENRIEKU I POŽELEO TITULU !

Pep Gvardiola je dostojanstveno sportski čestitao kolegi Luisu Enrikeu na sveukupnoj pobedi 5:3 i finale, poželevši Mesiju i momcima naslov prvaka Europe.

"Videli ste, nismo se prepali. Žao mi je što je tako završilo, ali čestitam Barceloni na zasluženoj pobedi. Od srca im želim da osvoje Ligu šampiona, a titulu u prvenstvu Španije su već osigurali", poručio je trener Bajerna, čestijući i svojim igračima na odličnoj igri.

"Zahvalan sam im na sve što su pokazali ove godine. Nakon svih problema koje smo imali... Večeras smo tužni, ali i ponosni. Neko je morao ispasti u polufinalu, a na žalost to smo bili mi", zaključio je trener Bajerna.

ENRIKE: NAREDNI KORAK, PRVACI EVROPE!

Luis Enrike na početku svog prvog mandatu na klupi Barcelone na korak je do tri trofeja.

"Presretan sam! Moji igrači su bili sjajni. Čestitam im bez obzira na poraz. Videćemo u sredu, ko nas čeka, neka bolji pobedi. Naš cilj je jasan. Svi u Barceloni želimo titulu prvaka Evrope.Po jedna pobeda nas deli od osvajanja tri trofeja. Šampionata i Kupa Španije i Lige šampiona", zaključio je e Enrike.

Druga finalsta biće poznat u sredu uveče posle revanša u Madridu: Real - Juventus. Meč na Santijago Bernabeu počinje u 20:45 sati. Finale je u Berlinu 6. juna.