foto fb Posle osvojenog d...

ODLAZAK LEGENDE, GOLGETERA FIKRETA KURGAŠA(1959-2024)

ODLAZAK LEGENDE, GOLGETERA FIKRETA …

Prvog dana jula, valjda...

77  SOLIDARNIH DOMAĆINA-VALJEVKI  VALJEVACA, GARANT ZA BOLJI ŽIVOT U " BRAĆI VELIČKOVIĆ"

77 SOLIDARNIH DOMAĆINA-VALJEVKI V…

Razvaljena u maju...

ŠPANIJA "OTKAČILA" KATALONCE: KOSOVO JE SRBIJA!

ŠPANIJA "OTKAČILA" KATALO…

Španski parlament je ve...

SRPKINJAMA BRONZA NA BALKANIJADI, VALJEVKA MAGI NAJBOLJI BLOKER!

SRPKINJAMA BRONZA NA BALKANIJADI, V…

Na Balkanskom prvenstvu...

BRONZA ZA ANDREJA BARNU  NA EP U PLIVANJU

BRONZA ZA ANDREJA BARNU NA EP U PL…

Reprezentativac Srbije ...

Prev Next

Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

VEČE CRNO BELE MAGIJE U GLAZGOVU 1989.GODINE Featured

djurovski-glazgov

Na današnji dan 27.septembra pre 27 godina fudbaleri Partizana odigrali su fantastičnu utakmicu u svojoj istoriji, na nivou igara najslavnije generacij crno belih beba finalista Kupa šampiona 1966.   Partizan je  te 1989. godine u Glazgovu izgubio od Seltika 4:5 u revanšu šesnaestine finala Kupa pobednika kupova, ali je prošao dalje  jer su  Mostaru pobedili 2:1.

Možda je uspeh protiv Kvins park rendžersa 1984.od  4:0 u Beogradu za anuliranje 2:6 iz Engleske, neverovatan, ali poraz u Škotskoj ima jačinu fudbalske magije o kojoj se dugo pričalo. Režiser Milko Đurovski je utišao 50.000 vatrenih Škota  u 90.minutu, sportkih džentlmena, spremnih da posle lude utakmice frenetićnim aplazom pozdrave tim iz Jugoslavije.

.Prvi meč je odigran u Mostaru, jer je UEFA i tada ošrila onu stvar gde joj se htelo.

Partizan bio kažnjen zbog navijača u meču sa Romom sezonu ranije, pa je morao da igra dalje od 200 kilometara od svog stadiona. Golovima Gorana MIlojeviča i Milana Đurđevića Partizan je slavio pod Bijelim brijegom, Strelac za Seltiki  bio je Tim Galovej.

U Glazgovu, pred oko 50.000 navijača Seltika Ivan Golac je motivisao  pred utakmicu svoje momke jednostavnom porukom: "Zgazite tu boraniju!"

Budimir Vujačić je u 8.inutu zatresao mežu Seltika. Poljak Dariuš Đekanovski je u u 25.minutu izjednačio, a na početku drugog poluvremena preokrenuo rezultat. Ali ubrzo Aleksandar Đorđević postiže iizjednačujući gol. Đekanovski je ponovo strelac u 55. minutu (3:2), ali je junak meča Milko Đurovski već u 61. doneo 3:3. Endi Voker u  65. i četvti put Đekanovsk i u 80. donosi Seltiku potrebnih dva gola viška (5:3), za osminu finala, i ludilo na tribinama.

U kontranapadu 90. minut Predrag Spasić centrira sa levog krila, Đurovski smireno vraća za rezerevistu Slađana Šćepovića staloženog da iz "mrtve šanse" zatres emrežu za 5:4 i krunu maestralnog radio prenosa Jordana Ivanovića !

Partizanova igra i rezultat su nezoaboravni detalj u istoriji kluba. Te večeri za plasman u osminu finala KPK boruli uss e i izborili:: Pandurović, Vujačić, Stanojković, Petrić, Spasić, Milanič, Đorđević (od 79. Bajović), Milojević, Bogdanović (od 62. Đurđević), Šćepović, Đurovski.

Partizan je potom izbacio Groningenom, posle poraza u Holandiji od 3:4, i pobefe na JNA 3:1, da bi u četvrtfinalu zaustavljen u Rumuniji je izgubio 1:2, od Dinama iz Bukureštra, a zatim 0:2 u revanšu na titogradskojn oranici, gde  je voljom UEFA ponovo bio proteran , posle kazne na utakmici sa Groningenom.