Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

MLADI SRBI BEZ MEDALJE NA EP U VATERPOLU Featured

1srbija burgasfoto VSS

Na Evropskom šampionatu u vaterpolu U-15 u Bugarskoj do utamica sa Mađarskom neprikosnovena u bazenu Srbija je  poražena 11:12. Umesto za zlato boriće se za plasman od petog do 8.mesta najpre sa Španijom sutra u 15 satu.

Faktor x pobede severnih suseda na žalost   bile su i sudije.

Odlično obaveštene "čašćavale" su isključenjima naše dečake. Dečaci su pobedili  dizenteriju, ali sudije i  neodogovornost pojedinaca u igru su na kraju Srbiju skupo koštale.

U takvom scenariju u i oko bazena Mađari su poveli 3:1, Srbija izjednačila na 3:3 na kraju prvog perioda. Mađarska na poluvremenu ima kolosanih 8:4. Rival je dobio četvrtinu 5:1 a  klupa Srbije je zatražila tajm aut tek pri rezultatu 7:4.

Drugo poluvreme donosi prepoznatljivo pobedničko lice Srbije.

Zoran Božović sa dva gola, Kovačević i Janošević vraćaju Srbiju u igru, i pred poslednjih osam minuta Srbija ima samo gol zaostatka 8:9.

U poslednjoj četvrtini posle gola Oršaga za 10:8 za Mađare sledi potpuni preokret.

Naša selekcija bez isključenih Bogdana Gavrilovića i Mitra Maraša, golovima Zorana Božovića. Aleksandra Kovačevića i Marka Dimitrijevića preuzima igru i  vodi 11:10 na 3,5 minuta pre kraja!

Sudije uzimaju stvar u svoje ruke, i sledi eskspresno treće isključenje Zorana Božovića. Igrač više je dovoljan Mađarima da ponovo anuliraju jedino vođstvo Srba golom Nađa. Konačno 77 sekundi pre kraja Mađarska je  obezbedila pobedu i polufinale golom Šalaja.

Tajm aut pred poslednji napad Srbije nije dao rezulat i momci, tužno je reći na sramotan način ostaju bez šanse da se bore za medalju. Na kraju čestitke triju Valisa: Kovačević, Stanić, Bogdan Gavrilović za igre u Burgasu, i žal što u ekipi nije bilo Stefana Vujića, kome je zasigurno mesto u selekciji Srbije.

U polufinalu će sutra igrati: Mađarska- Italija i Grčka - Crna Gora. Crnogorce su Srbi u grupnoj fazi pobedili 14:9.

Mađarska – Srbija 12:11 (3:3, 5:1, 1:4, 3:3)

Mađarska: Gapaš, Fekete 1, Nađ 4, Šepalfi, Oršag 1, Barič, Gašt 1, Tamaš, Kiš, Timčna 2, Mesaroš, Šalai 3, Čite.

Srbija: Cerović, Janošević 1, Dimitrijević 2, Maraš, Kojić 1, Gavrilović, Božović 3, Gavrilović 1, Kovačević 2, Brešćanski, Stanić 1, Urošević, Virijević.

Evropsko vaterpolo prvenstvo za kadete (Burgas)

Španija – Italija 5:6 (1:2, 2:0, 0:0, :1 – 2:3)

Gruzija – Grčka 10:12 (3:3, 2:3, 3:1, 2:5)

Crna Gora – Hrvatska 10:9 (2:2, 2:2, 2:3, 4:2)