PROF.DANICA POPOVIĆ:"G-dine JAKOBE ŠTAUSHOLM, PRESELITE KOMPANIJE RIO TINTA IZ LONDONA I MELBURNA U GORNJE NEDELJICE"

Specijalistička internistička ordinacija Dr Tomić Valjevo, V. Mišića 102. Tel: 014/228-321 i 065/228-3211

Kardiolog (Dr Đorđević) Telefon: 064/9700-041

INTERNISTIČKI PREGLEDI, GASTROENTEROLOGIJA, ENDOKRINOLOGIJA, ALERGOLOGIJA, DIJAGNOSTIKA, GASTROSKOPIJA,

KOLONOSKOPIJA, ULTRAZVUK ABDOMENA, SRCA, ŠTITASTE ŽLEZDE, DOPPLER KRVIH SUDOVA ABDOMENA

"SLANINARI" SE UDAVIŠE U ČEŠKOM PIVU Featured

europa-league 1

“ Vojvodina se nije obrukala” , kategoričan je je trener fudbalera Vojvodine Zlatomir Zagorčić, iako je poražena 0:3 u Češkoj od Viktorije iz  Plzenja u prvom od dva odlučujuća meča za plasman u Ligu Evrope.

Fudbalere Vojvodine čeka težak posao u Novom Sadu 27.avgusta posle “trojke” ne češkog piva , već u mreži najboljeg od svih kod "Voše" golmana Srđana Žakule “krivca” što “lale” nisu još više "napunjene".

Otvaranje nije slutilo “potop”.

Međutim gol Kopica u 25.minutu,  imao je za posledicu potpuni preokret u igri Plzena.

Ožegović, Stanisavljević i Puškarić su zakazali u napadu, a prekidi su postali noćna mora za odbranu Vojvodine. Posle novog naivno primljenog gola na otvaranju drugog poluvremena, strelac Vanek u u 51, Česima je slavlje za 99 odsto plasman u Ligu Evrope doneo strelac prvog gola u 82. minutu...

Nada poslednja umire, tim pre što su Česi pokazali brojne slabosti u odbrani, pa čudo viđeno u Torinu ovog leta nije nemoguće u revanšu, ali pod uslovom za  gladijatostvo na terenu, a ne razmišljanje o avionima i kamionima.
"U poslednih pet minuta prvog dela preuzeli smo igru, imali nekoliko šuteva, istina loših, ali smo ipak zapretili. U dugom poluvremenu pritisli smo domaćina, ali su nas greške u odbrani koštala nova dva naivno primljena gola. Poraz je previsok, ali predaje nema. Vojvodina neće predati i da će u revanšu učiniti sve da pobedimo, iako Česi imaju veće šanse za plasman u Ligu Evrope”, priznao je ipak posle meča Zlatomir Zagorčić trener Vojvodine.

Trener Plzenja Karel Krejči a je zadovoljan rezultatom.

"Pobeda je izueuteno važna, a sada imamo  dovoljno  vremena za pripremu utakmice, jer ekiu vodim tek nekoliko dana "

Revanš utakmica plej-ofa za Ligu Evrope između Vojvodine i Viktorije Plzenj igra se sledećeg četvrtka na "Karađorđu".

KRAH STEAUE, OBRT DORTUMDA, PETAREDA PAOKA

Neverovatni preokret Borusije iz Dortmund u Ligi Evrope, ponižavanje, Steaue u Bukrešti i batromez u Solunu tri su ključna detalja evropske fudbalske večeri.

Anonimusa i Od Bol kluba već u 2.minutu zabili gol milionerima, a posle 22 minuta vodili sa 3:0 ! Rapsodija Norvežana šokirala je "milionere", ali ne i “ubila!.

Ipak Obamejang smanjuje na na 3:1 u 34. minutu, u nastavku . Kagava, ponovo Obamejang i Mktarijan su donose preokret i pobedu Dortmundu za ulazak u Ligu Evrope.

Veleobrt je viđen u Rumuniji. Astra Đurđu je za 120 sekudi, već u 13.minutu bio u minusu dva gola, ali AZ Alkmar za samo 20 minuta prima tri gola, strelci Boldrim, Alibek i Dandea donose Rumunima pobedu od 3:2, za kako tako milran put pred revanš u Holanidiji.

Steaua je je izgubila od Rozenborga 0:3 u sred Bukrešta. Partizan je rumunsku zvezdu načeo, a Norvežni su je ugasili. Ekscentrični Radoju, posle debakla je u svlačionici najavio ostavku,  što je potvrdio je gazada kluba Điđi Bekali, ali valja sačekati  jutro i novi dan.da se stratsti smire.

Grčki PAOK je deklasirao Brondbi sa 5:0, uz tri gola i dv asistancije Slovaka Roberta Maka.

Ludnica u Solunu, crno-beli su u Ligi Evrope.

Valjalo bi 26.avgusta da ga slede i srpski crno beli, bratski Partizan !